Veřejné osvětlení2023-08-16T13:04:41+01:00

Veřejné osvětlení

S námi potmě nezůstanete

Jsme profesionální dodavatel systémů veřejného osvětlení „na klíč“. Naší prioritou je osobní přístup k zákazníkovi a kvalita nabízených služeb. Pomůžeme vám najít vhodné, efektivní a dlouhodobé řešení pro výstavbu či rekonstrukci veřejného osvětlení. Nabízíme kvalitní, značková a úsporná svítidla všech typů (LED, indukční, sodíkové, metalhalogenidové) a ostatní komponenty renomovaných výrobců. Každý z uvedených typů svítidel je přitom vhodný pro jiné řešení. Důraz klademe nejen na pečlivý výběr svítidel, ale také na jejich správnou montáž a v neposlední řadě i záruční a pozáruční servis.

Bezpečnost za to stojí2018-07-02T14:21:44+01:00

Veřejné osvětlení by mělo poskytovat nejen dostatečné množství světla, ale také jeho rovnoměrnost. Regulací veřejného osvětlení ve snaze uspořit náklady za elektrickou energii například tím, že budete některé světelné body vypínat, vytváříte jednu z nejnebezpečnějších situací, jaké mohou nastat, a to střídání úseků světla a tmy. Lidské oko totiž není schopné přizpůsobovat se v rychlosti jedoucího vozu takovýmto změnám a řidič tak chodce, nebo jinou překážku snadno přehlédne.

Sviťte jen tolik, kolik je třeba2018-07-02T14:24:56+01:00

Pouze na základě provedení světelně – technického výpočtu lze zjistit, zda svítíte jen tolik, kolik je třeba (ani méně, ani více). Pokud není návrh světelné soustavy ověřen tímto výpočtem, může snadno dojít k tomu, že některé komunikace či jejich části jsou zbytečně přesvětleny, osvětleny nerovnoměrně, osvětleny nedostatečně, nebo nevhodnými svítidly. V žádném případě neexistuje univerzální řešení. Proto je nutné vždy zpracovat projekt.

Sviťte jen tam, kde je třeba2018-07-02T14:25:53+01:00

Aby byla výstavba či rekonstrukce veřejného osvětlení skutečně efektivní, je třeba správně vybrat vhodný typ svítidla a vhodný tip optiky. Špatný výběr vede k nutnosti zbytečného navýšení výkonu svítidla, které pak svítí i tam, kam nemá.

Zvolte si trvanlivý materiál svítidla2018-07-02T14:26:51+01:00

Na trhu jsou dnes nabízena převážně svítidla plastová a hliníková. V podstatě jedinou výhodou plastových svítidel je jejich nižší pořizovací cena. Naopak oproti svítidlům hliníkovým mají celou řadu nevýhod jako např. možné deformace, hromadění prachu, hmyzu a vody ve svítidle, apod. Výběr nekvalitních svítidel se brzy začne projevovat v nákladech na jejich údržbu, opravy a další dodatečné investice.

Využijte světlo na maximum2018-07-02T14:28:33+01:00

Typ svítidla byste měli vybírat v závislosti na jeho umístění. Například pro osvětlení pozemních komunikací se používají svítidla s širokým rozložením světelného toku. Naopak pro náměstí jsou vhodná svítidla s rovnoměrnou charakteristikou. Přitom svítidla mohou na první pohled vypadat stejně. Pokud je však zaměníte, pravděpodobně nesplníte normu.

Není bílá jako bílá2018-07-02T14:29:36+01:00

LED zdroje se vyrábějí v širokém rozsahu teplot chromatičnosti. Většina dnešních svítidel využívá studené bílé světlo (5 300 K a více), které je ale vhodné jen např. pro přechody pro chodce, osvětlení velkých prostranství nebo architektonických prvků. Neutrální bílé světlo (3 300 až 5 300 K) a teplé bílé světlo (3 300 K a méně) je pak vhodnější pro městská centra, náměstí, pěší zóny a rezidenční oblasti.

Reference

Kde už jsme rozzářili noční ulice

HOLEŠOV – osvětlení hlavního průtahu městem

MĚROVICE NAD HANOU – průtah obcí

MĚROVICE NAD HANOU – lokalita Svárov

POČENICE – osvětlení obce

HOLEŠOV – ulice Tovární

KUROVICE – osvětlení obce

Nabízené služby

Kroky k rekonstrukci veřejného osvětlení

  • Geodetické zaměření a pasportizace veřejného osvětlení
  • Generel veřejného osvětlení
  • Světelně – technický výpočet soustavy osvětlení
  • Energetická a ekonomická analýza veřejného osvětlení
  • Projekční práce pro územní rozhodnutí
  • Dodávka a montáž sloupů a svítidel veřejného osvětlení
  • Dokumentace stavu provedení a výchozí elektro – revize
  • Servis veřejného osvětlení
  • Ekologická likvidace svítidel, která již dosloužila

Veřejné osvětlení patří mezi důležité služby obyvatelům. Ovlivňuje nejen bezpečnost a veřejný pořádek, ale přispívá také ke spokojenosti obyvatel a kvalitě života ve městě či obci. Díky vhodně zvolenému typu osvětlení můžete skvěle podtrhnout atmosféru určitých míst tak, aby bylo světlo v souladu s okolní architekturou a rytmem života daného místa.

Kontakt:

SATTURN HOLEŠOV spol. s r. o.
Dlažánky 305
769 01 Holešov
Česká republika